<title><![CDATA[EC21 Product Catalogs - ams280rs01]]></title>
<link><![CDATA[https://www.ec21.com/ec-market/ams280rs01--101101/1/ams280rs01.html]]></link><item>
<title><![CDATA[2.8inch AMS280RS01 240X320 AMOLED Module]]></title><link><![CDATA[https://wangline.en.ec21.com/2.8inch_AMS280RS01_240X320_AMOLED_Module--11852768_11852779.html]]></link><description><![CDATA[Brand
SAMSUNG
Part number
AMS280RS01
Size
2.80 inch
Panel type
AMOLED
Resolution
240X320
Aspect ratio
3:4
Active area size
42.2 × 56.6 mm (H×V)
Outline size
49.1 × 67.3 X 1.5 mm (H×V×D)