<title><![CDATA[EC21 Product Catalogs - fbd5015 61]]></title>
<link><![CDATA[https://www.ec21.com/ec-market/fbd5015 61.html]]></link><item>
<title><![CDATA[DC Blowers 51x51x15mm DC Blower Fan FBD5015-61 Series High Performance Cooling Fans]]></title><link><![CDATA[https://cooltron2024.en.ec21.com/DC_Blowers_51x51x15mm_DC_Blower--11984819_11994353.html]]></link><description><![CDATA[DC Blowers 51x51x15mm DC Blower Fan FBD5015-61 Series High Performance Cooling Fans
Housing/Blade : Thermoplastic PBT, UL 94V-0
Insulation Resistance : 10MΩ, 500VDC/min between bare wire and frame